Adó 1% felajánlás Állatvédelemre! Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18464654-1-06
Az Orpheus Állatvédő Egyesület gazdikereső programja havi átlag 30-50 állatot juttat új, szerető gazdihoz, jelenleg rengeteg otthon nélküli állat várja a segítséget. Minden állatmentő tevékenységkor az érdem a segítőké is egyben, akik nélkül a feladatok megoldatlanok maradnának. Az utcáról megmentett kutyák és cicák nevében is hálásan köszönjük mindazok támogatását, akik adóbevalláskor adó 1%-uk felajánlásával az állatok mentését segítik. Segítőink nélkül a gazdátlan négylábúak nem juthatnának védelem alá, az állatvédelmi tevékenység az adó egy százalékának felajánlása nélkül nem lenne ilyen eredményes.
Az utcáról megmentett cicák és kutyák nevében is hálásan köszönjük mindazok támogatását, akik adó 1% felajánlással az állatok mentését segítik. Támogatók nélkül a gazdátlan négylábúak nem juthatnának védelem alá, az állatvédelmi tevékenység az adó egy százalékának felajánlása nélkül nem lenne ilyen eredményes. A kutyák megmentésén felül nagyon sokszor találunk magára hagyott, utcára kidobott, sanyargatott, kínzott cicákat is, melyeket gyógyítva, szeretetteljes célokkal adunk macskabarátok részére örökbe. Kérjük támogassa a cicamentő tevékenységet!
Az Orpheus Állatvédő Egyesület 1999 óta évente többszáz (utcára kidobott, sanyargatott, bajban lévő, gazdátlan) állat megmentésében vesz részt. Az állatvédő - állatmentő feladatok mellett a gyerekek oktatása, a lakosság informálása is fontos egyesületi feladat. A négylábú védencek nevében is hálásan köszönjük mindazok támogatását, akik adó 1% felajánlással az állatok mentését segítik. Angyalaink nélkül a gazdátlan négylábúak nem juthatnának védelem alá, az állatvédelmi tevékenység az adó egy százalékának felajánlása nélkül nem lenne ilyen eredményes.
Csapatunk a DAOR 2012. augusztusa óta segít a Szeged és környékén bajban lévő állatoknak, 2015.február 10-én alakult hivatalos szervezetté, majd 2017. november 28-án bejegyzett Alapítvány lett. Lelkes aktív tagjaink, önkéntes segítőink mind az állatok védelme érsekében tevékenykednek. Sok - sok állatokkal kapcsolatos probléma van, ami állatvédelmi beavatkozást - segítséget igényel. Szaporítók felszámolása, állatkínzásos esetek megszüntetése, gazdikereső, állatvédelmi programok szervezése, felesleges szaporulatok végett az ivartalanítások támogatása, helyes állattartás oktatása a fő tevékenységünk.
Az Ebsegély Alapítvány bemutatkozás: Az Ebsegély Alapítvány 2012-ben került bejegyzésre,de korábban is folyamatosan végeztünk állatvédelmi tevékenységet,másik állatvédő szervezet égisze alatt illetve egyéni állatvédőként. Célunk elsősorban Kiskunlacháza és térsége feleslegessé vált,gazdátlan kutya állományának gazdihoz juttatása,a gazdis kutyák ivartalanításának támogatása, a további szaporulat elkerülése érdekében,valamint felvilágosító munka a lakosság körében. Több állatvédő szervezettel szorosan együttműködve, kölcsönösen segítjük egymást.
Az Állatmentő Szolgálat bemutatkozása: Az Alapítvány olyan aktivistákból áll, akik évek óta szívvel- lélekkel segítik, mentik a bajba jutott állatokat. Tagjaink elkötelezettek és hivatásként kezelik az állatvédelmet és az állatmentést, ezért hatékonyan és gyorsan tudnak fellépni, ha egy bajba jutott ártatlan lény segítségre szorul. Legfőbb feladataink: Balesetes, elütött állatokhoz kiszállás, orvoshoz juttatás. Az állatkínzások, állatbántalmazások, felelőtlen, hanyag állattartás áldozatainak megmentése, gyógyítása és elhelyezése ideiglenes vagy végleges gondozásba.
A Kéz A Mancsért Civil Állatvédő Egyesület bemutatkozása: Egyesületünk 2012-ben alakult lelkes állatvédő önkéntesekből. Csapatunk 15-20 főből tevődik össze, önkéntes alapon látja el tevékenységét, munka és család mellett. A társadalmi munkáért térítést, fizetést nem kapunk, nincs szolgálati autónk és telephelyünk sem. Mentett kutyáinkat ideiglenes befogadóknál, családoknál helyezzük el. Kutyáink orvosi költségét egyesületünk vállalja és eledelt is biztosítunk, befogadóinknak “csak” helyet és törődést kell adni kutyusaink számára, amíg gazdit találunk nekik.
A Hajdúszoboszlói Kutyabarátok Egyesületének bemutatkozása: Egyesületünk weboldalát azzal a céllal hoztuk létre, hogy bevonjuk az állatvédelmi tevékenységbe azokat az állatbarátokat, akik hozzánk hasonlóan tenni szeretnének valamit annak érdekében, hogy az elkóborolt, elhagyott, gyepmesteri telepre leadott kutyák újra családba, szerető otthonba kerüljenek. Azt a feladatot vállaltuk fel, hogy a gyepmesteri telepre szállított, leadott stb. kutyákat minél nagyobb számban igyekszünk kimenteni, s megfelelő orvosi ellátás, oltások és chippelés, ivartalanítás után felelős gazdához adni.
Az Állat és Ember Állat- és Természetvédő, Szabadidő és Kulturális Egyesület bemutatkozása: Az "Állat és Ember" Állat- és Természetvédő, Szabadidő és Kulturális Egyesület, régi állatvédők részvételével jött létre, 2007-ben. Állatvédelmi munkánkat család és munka mellett végezzük, szabadidőnket és anyagi lehetőségeinket rá szánva, azaz NEM munkaviszonyban, és NEM díjazás ellenében. Tagságunk zöme Budapest XV. kerületére koncentrálódik. Ennek megfelelően indulásunkkor célunk elsősorban az volt, hogy itt, és vonzáskörzetünkben, a IV., XVI. kerületben, Fóton, Mogyoródon és Dunakeszin segítsünk a bajba jutott állatokon.
Az Állatmentő Liga bemutatkozása: Állatmentők csapata kivált tetovált állatmentőktől és új név alatt viszont igen megerősödve harcol az állatkínzás ellen. A szervezet célja: az állatkínzás visszaszoritása Magyarországon, a gazdák-tulajdonosok tanítása-segítése az állatokkal való helyes bánásmódra. Továbbá állatkínzás miatt elkobzott állatok biztonságba helyezése. Kóbor állat bejelentést ,menhely hiányában nem tudunk fogadni! 2011-ben is rengeteg kisebb, illetve nagyobb menhelyen segítettünk az igen komoly támogatói csapatunk segítségével, jövőben ezt szeretnénk folytatni.
A Mentőöv Állatvédő Egyesület bemutatkozása: Kis csapatunk 2012 év eleje óta dolgozik együtt annak érdekében, hogy Salgótarján és környékén minél több magára hagyott, rossz körülmények között élő állaton segíthessünk. Egyesületünk 2012.11.28-án nyert bejegyzést a bíróságon. Célunk egy saját menhely létrehozása, hogy a jelenleg gondozásunkban lévő állatok létszámán felül is tudjunk menteni, gazdihoz juttatni.Célunk továbbá a Nógrád megyei, elsősorban a Salgótarján és környéki bajban lévő, gazdátlan, sérült állatok mentése, rehabilitációja, megfelelő gazdihoz juttatása.
A Kutyatár Természet- és Állatvédő Egyesület bemutatkozása: A Kutyatár Természet- és Állatvédő Egyesület 2012-ben alakult néhány lelkes állatbaráttal. Működésünket Kaposvár gyepmesteri telepeként kezdtük – mindig is menhelyekre jellemző elvek alapján -, azonban Egyesületünk egyik mérföldköveként említhetjük, hogy a 2015. évben benyújtott menhelykérelmünk pozitív elbírálásban részesült. A Kutyatár Természet- és Állatvédő Egyesület 2012-ben alakult néhány lelkes állatbaráttal. Tevékenységünk rendkívül sokrétű és működési területünkön egyedülálló.
A Gyöngybagolyvédelmi Alapítvány 1997-ben jött létre azzal a céllal, hogy a magyarországi gyöngybagolyállomány védelmét segítse aktív védelmi módszerekkel, szemléletformálással. Az Alapítvány közhasznú feladatának tekinti és tevékenységi körében szerepelnek természetvédelmi célú önkéntes programok, az oktatás formális és nem formális módjai, felnőtt oktatás, az alapítványi célokkal és természetvédelmi etikával összeegyeztethető ökoturizmus, biogazdálkodás, a hagyományos kisléptékű vidéki tájművelés fenntartása, mint a természeti sokféleség megőrzésének kulcsa.
A Kutyamentő Angyalok Egyesület bemutatkozása: Egyesületünk küldetésének érzi az állatok tiszteletének népszerűsítését, hogy az állatokat ne csak haszontárgyként tartsák számon, hanem érezni, örülni képes élőlényként bánjanak velük. Ezen kívül, harcolunk a rossz bánásmódok ellen, különös tekintettel az állatkínzásokra.Megteszünk mindent, hogy a tudomásunkra jutott esetek ne maradjanak büntetlenül! Céljaink: Szeretnénk az emberek szemét felnyitni, hogy miért fontos az ivartalanítás. A megfelelő állattartási kultúrát elérni hazánkban.
A Macskavilág Alapítvány bemutatkozása: A Macskavilág Alapítványt azért hoztuk létre, hogy a jelenleg utcán kóborló, felbecsülhetetlen számú kóbor macska populáció további felesleges szaporodását megelőzzük, megelőzzük a megszülető egyedek számára a kilátástalan jövő okozta szenvedést, az értelmetlen pusztulást, a macskabetegségek terjedését és hogy munkánkkal segítsük az utcán élő kóbor cicák gazdához juttatását. Évek óta dolgozunk állatvédőként mint magánemberek, rengeteg időt, pénzt, energiát fordítottunk a macskák megmentésére.
A Gyulai Állatvédő Egyesület bemutatkozása: Gyulai Állatvédő Egyesület 2003 márciusában alakult, ettől kezdve közhasznú szervezetként működik. Folyamatosan növekvő taglétszáma az alábbi hitvallás szerint dolgozik: Azt gondoljuk, hogy a mai Magyarországon az állatvédelem elsődleges célja kell legyen a tudat formálása, a felvilágosítás. Amíg akasztott kutyát találunk a Kígyósi úton, elhagyott 3 hetes cicákat raknak le télen éjszaka állatvédők háza előtt, vagy "jó" szomszéd mérgezi és lövi le az Üdülőszövetkezetnél a macskákat és kutyákat, addig sem felelős állattartásról sem az állatok jogainak biztosításáról nem beszélhetünk.
A Kutyamenhely Alapítvány bemutatkozása: Az alapítványt Szombathely önkormányzata 1993-ban alapította azzal a céllal, hogy a gyepmesteri teleppel együttműködve ez a szervezet létrehozzon és működtessen egy olyan átmeneti otthont, ahol a gazdátlan állatok örökbe adásukig biztonságban tölthetik a napjaikat.Az új kuratórium 2010 nyarán alakult, a Közgyűlés döntése után júliusban a bíróság is jóváhagyta a változást, így új lendülettel láthat neki a munkának. Tennivaló akad bőven, hiszen a gyepmesteri telep a kötelező minimumra szorítkozik, a közigazgatási rendszer a napi szintű problémákkal nem tud lépést tartani.
Az Etyeki Állatvédők Egyesületének bemutatkozása: Hosszú tavú céljaink, hogy a menhely rendberakása, fogadóképességének megszilárdítása után a környék béli sintértelepekről mentsünk altatás elöl, továbbá a veszélyben lévő kutyáknak hajlékot biztosítsunk. Rendszeresen érkeznek a menhelyre a környék béli romatelepekről kutyusok. Minden tévhittel ellentétben az állatvédők nem fizetésért dolgoznak, sőt a mentett kutyák ellátásának egy részét a saját zsebükből fizetik, saját szabad idejüket áldozzák a mentett állatok ellátására. Az államtól a felajánlott 1%-ot kapják, ha egyáltalán kapják és jó indulatú adományozók segítik őket.
A Zöldsziget Állatvédő Baráti Kör bemutatkozása: Sok évvel ezelőtt, állatszerető emberek közös ötlettel megalakítottak egy egyesületet. Ennek az volt, és most is az a célja, hogy segítsen a bántalmazott, elhagyott, embertelen és elviselhetetlen körülmények között tengődő állatok életén. A Törökbálinti Önkormányzat is beleegyezett, és segítséget nyújtott a tervek végrehajtására, felajánlott számunkra egy telket, ahol mi menedéket, átmeneti otthont nyújtunk kutyák és macskák számára. Kezdetben nagyon kevés állatot tudtunk befogadni.
A Belfegor és Maci Állatmenhely Alapítvány bemutatkozása: Célunk a gazdátlan kobor állatok befogadása,kezelése,ivartalanítása és végül gazdához juttatása. Régóta figyelemmel kísérjük elsősorban lakóhelyünk, társállat-tartási gondjait. Az első és legfontosabb feladatunknak az utcán kóborló kutyákat és a macskákat befogni és karanténba helyezni. Itt két hetes megfigyelést követően oltva, parazitamentesítve illetve ivartalanítva lesznek. Eutanáziát csak nagyon indokolt esetben hagyunk jóvá. Nagy szükség van egy ilyen hasznos, és az állattartási kultúrát elősegítő létesítményre.
Az Állatmenhely Közhasznú Egyesület bemutatkozása: Rövidtávú céljaink: 1. Legfontosabb: túlélni a mostani válságot, „életben maradni”, hogy segíthessünk! 2. Segíteni azoknak, akik: szociális helyzetük, vagy egészségi állapotuk miatt nem lennének képesek ellátni-gondozni vagy megtartani házi kedvenceiket. 3. Elhagyott, kidobott állatok mentése, ellátásuk és gyógyításuk megszervezése, örökbeadása. Távlati céljaink: 1. Macskamenhely létrehozása. 2. Rendszeres és folyamatos bértartás (állatóvoda).
A 102 Kisállat Alapítvány bemutatkozása: Szervezetünk magánkezdeményezésre, állatbarátok és tenni akaró emberek összefogásával alakult meg 2008. augusztus 07-én. Fontosnak tartjuk a gazdákkal való összefogást, hiszen az állattartás nem problémáktól mentes élet. A problémák legtöbbször hozzáértéssel és szakemberek segítségével oldhatóak meg, és így az ember és az állat harmonikus életet élhet egymás mellett. Véleményünk szerint az egymás mellett élés ismerete nagyban csökkentheti a gyepmesteri telepekre, menhelyekre, utcára kerülő állatok számát.
A Magyar Állatvédő és Természetbarát Szövetség bemutatkozása: A Magyar Állatvédő és Természetbarát Szövetség 1992.-ben jött létre. Első feladata az akkor készülőben lévő Állatvédelmi Törvény egyeztetése volt. A Tagszervezetek érdekképviseletén kívül segíti és segíti azokat, továbbra is egyeztet a jogszabályok alkotása során. Minden megyére kiterjedő szakértői hálózatot működtet a KOP-al együttműködve, az állatkínzások kivizsgálására és megelőzésére. Kiemelt programja az állatvédelmi oktatás bevezetése az általános iskolákban, ezen a területen már több, mint tízezer diákot sikerült elérni.
A Bóbita Állatsegély Alapítvány bemutatkozása: Tevékenységünket önkéntesként, főállás mellett végezzük, de mindig igyekszünk telefonon, e-mailben és személyesen is utolérhetőek lenni, lehetőségeink szerint mindenkin segíteni. Győr-Moson-Sopron megyében jelenleg az egyetlen olyan állatvédő szervezet vagyunk, akik rendelkeznek: gépjárművel, képzett állatvédőrökkel, sokéves állatmenhelyi, állatmentési, kisállatgyógyászati tapasztalattal, és a Rendőrséggel szoros együttműködésben harcolunk az állatkínzás ellen.
A Minimentő Állatvédők Egyesülete bemutatkozása: Állatvédők kicsiny csapata 2011. decembere óta azért harcolt, hogy Miskolcon az Állategészségügyi Telepen levő kutyák gazdához jussanak! Sokan sajnos nem is tudtak arról, hogy Miskolcon létezik ilyen Telep, ahol kutyát fogadhatnak örökbe. Pedig az utcán befogott kutyák mind ide kerülnek, ahol törvényileg 15 nap után elaltathatják őket, vagyis ez nem egy menhely, ahol nyugodtan élnek. A Telep folyamatosan telt házzal működik. Szebbnél szebb fajtatiszta és keverék kutyák kerülnek be, akik között találhatnak kedvencnek való kutyusokat, vagy olyanokat, amik őrzésre alkalmasak.
ADÓ EGYSZÁZALÉK témában minden - az oldalon! ADÓ 1% linkek, ajánlók, leírások – friss infók civil szervezetek, nonprofit szervezetek és társadalmi szervezetek témában! Az szja 1% felajánlása nem kerül semmibe sem, de nagyon sokat segít! Sajnos 10 adózóból mindössze 4 él a befizetett adója 1%-ának nonprofit szervezetek felé történő felajánlással. Segítsen Ön is a lapon megjelentetett szervezeteknek az 1% gyűjtésében! Köszönjük! Adóbevalláskor a személyi jövedelemadó 1%-ról rendelkezni fontos és hasznos is. Szja 1% felajánlással, adó egy százalék célbajuttatással is sokat segíthetsz! Az 1%-ról való rendelkezéskor az adószám pontos megadása fontos! Adóbevalláskor az szja 1+1 felajánlása fontos.
Adó 1 százalék felajánlás révén segíts Te is!