2024.03.29. - Auguszta
adó 1% állatvédő kutya, cica örökbefogadás állatmentés

Adó 1% felajánlás Állatvédelemre!

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18464654-1-06

Magyar Barlangi Mentőszolgálat

A Magyar Barlangi Mentőszolgálat bemutatkozása: A BMSZ elsődleges feladata: barlangokban vagy egyéb nehezen megközelíthető helyen bajba jutott, megsérült személyek számára segítség nyújtása, és biztonságos helyre szállításuk. Az egyesület a barlangi mentésen kívül azonban számos más esetben is kész és képes segítséget nyújtani a rászorultaknak. A speciális képzettségből eredően a Magyarországon előforduló extrém baleseti helyek megközelítésére, vagy a szélsőséges időjárási viszonyok leküzdésére is képesek a szolgálat tagjai.

Miskolci Speciális Felderítő és Mentőcsoport

A Miskolci Speciális Felderítő és Mentőcsoport bemutatkozása: A csoport felállásánál fogva az emberi életek és anyagi javak mentésére szakosodott, a megrongálódott épületekben, romokon, roncsok között, nyílt, erdős, bokros, sziklás területeken, vízen és víz alatt képes élő és halott személyek felkutatására, mentésére és - szükség esetén - sürgősségi orvosi ellátására. Munkánkat segítik koordináló szakemberek, tolmácsok, speciális feladatokra kiképzett kutyák, kutyavezetők, alpinisták, barlangi mentők, statikusok, búvárok, orvosok, műszaki mentők.

Kaposvári Mentő Alapítvány

A Kaposvári Mentő Alapítvány bemutatkozása: Az alapítvány célja Kaposvár városában és vonzáskörzetében élő, dolgozó, vagy bármely ideig tartózkodó személyek magas színvonalú, sürgősségi mentőellátásának biztosítása és fejlesztése. Ennek érdekében: a legkorszerűbb mentéstechnikai eszközök, műszerek beszerzése és az OMSZ Kaposvár Mentőállomás útján való alkalmazása a mentésben, sürgősségi betegszállításban. A Kaposvári Mentőállomás dolgozói szakmai képzésének, továbbképzésének és tudományos tevékenységének elősegítése, szakirodalom beszerzése.

KÖTÉL Kaposvári Önkéntes Tűzoltó és Életmentő Egyesület

A KÖTÉL Kaposvári Önkéntes Tűzoltó és Életmentő Egyesület bemutatkozása: Célunk az alapítás óta nem változott: „Kaposvár és környéke jobb tűzvédelmének megteremtése, a lakosság veszélyhelyzetekben történő hatékony, szakszerű mentése, életvédelme, a hivatásos szervek ez irányú tevékenységének segítése, együttműködés a különböző mentési helyzetekben.” Céljaink minél magasabb szakmai színvonalon történő megvalósítását igyekszünk tagjaink speciális mentési-szakmai képességeinek (tovább) fejlesztésével, a folyamatos, rendszeres elméleti-gyakorlati képzésekkel elérni.

Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata Egyesület

A Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata Egyesület bemutatkozása: Egyesületünk 1999. év őszén alakult Zánkán a Gyermeküdülő területén lévő téli épület valamelyikében. Közel 30-an gyűltünk össze azzal a szándékkal, hogy létrehozzunk egy olyan vízimentéssel foglalkozó közhasznú egyesületet, amely hatékonyan tud segíteni a vízibalesetek felszámolásában és megelőzésében. Az alapító tagok között számos vitorlázó, úszó, a vizet szerető személy volt, és mindannyian elszántak voltunk abban, hogy tenni kell valamit, a kialakult helyzet tarthatatlan.

Velem Község Önkéntes Tűzoltó Testülete

Velem Község Önkéntes Tűzoltó Testületének bemutatkozása: Egyesületünk 1894-ben alakult tizenhárom taggal. Hivatalosan 1993. május 13- tól működik. 2004. szeptember 1-jén új, fiatal vezetőség került a szervezet élére. Jelenleg 33 tagja van közösségünknek, mely a falu életének szerves részét képezi, annak fő mozgatóereje. Tevékenységi körünkbe beletartozik a tűzoltás, katasztrófavédelem, polgárvédelem, rendezvények biztosítása és a több mint száz éves tűzoltóhagyományok ápolása, testvér tűzoltó egyesületekkel való kapcsolattartás.

Önkéntes Tűzoltó és Polgárőr Egyesület Igal

Az Önkéntes Tűzoltó és Polgárőr Egyesület Igal bemutatkozása: Az Igali Önkéntes Tűzoltó Testület 1891-ben alakult, és azóta is folyamatosan működik. Az 1970-es években a Tanács Rendszer idején a környező települések, mint Somogyszil, Kazsok, Magyaratád és Ráksi testületei beleolvadtak az igaliba és egyesületté alakultak. A rendszerváltást követően a fenti településeken önálló önkormányzatok alakultak, így a korábban csatlakozott egyesületek az igaliból kiváltak és valamennyi meg is szűnt.

Vas Megyei Mentésügyi Alapítvány

A Vas Megyei Mentésügyi Alapítvány bemutatkozása: A Vas Megyében élő (tartózkodó) személyek magas színvonalú mentőellátásának fejlődése, fejlesztése. Ennek érdekében: a mentésben használatos legkorszerűbb egészségügyi műszerek, eszközök (pl. defibrillátor, speciális EKG, lélegeztetőgép, stb.) beszerzése, a műszer- és eszközpark bővítése; a mentésben dolgozók szakmai képzésének és rendszeres továbbképzésének finanszírozása (szakkönyvek beszerzése, szakmai rendezvények megtartása, és azokon való részvétel lehetősége, stb.).

Bébi Koraszülött Mentő Alapítvány

Alapítványunk az Országos Koraszülött Mentő Alapítvánnyal, a Veszprém Megyei Csolnoky Ferenc Kórház Nonprofit Zrt-vel és az Országos Mentőszolgálattal együttműködve 2002. október óta szervezi és végzi a beteg újszülöttek és koraszülöttek mentését. Mentőegységünk saját mentőautóval, speciális szakember gárdával és felszereléssel siet a kis betegek megsegítésére, mentésére Veszprém megye, Siófok területén. Egész évben állandó elérhetőséget biztosítunk annak érdekében, hogy az Újszülött Koraszülött Intenzív Centrumokba kerülhessenek a centrumoktól távol világrajött beteg apróságok.

Kelet-magyarországi Speciális Mentő Egyesület

A Kelet-magyarországi Speciális Mentő Egyesület bemutatkozása: Munkánk során speciális mentési feladatokat végzünk. Előfordul, hogy bajba jutottak mentését veszélyeztetett övezetből kell végre hajtani (pl.: földrengés túlélőit felkutatni). Mentünk személyeket magasból, mélyből, és vízből is. Egyik leggyakoribb és talán legfontosabb feladatunk az eltűnt személyek felkutatása.

Szent Kristóf Mosonmagyaróvár és Kistérsége Közhasznú Mentőalapítvány

A Szent Kristóf Mosonmagyaróvár és Kistérsége Közhasznú Mentőalapítvány bemutatkozása: Már évekkel ezelőtt többünkben felvetődött, hogy más mentőállomások, mentőszervezetek mintájára "saját" mentőalapíványt hozzunk létre a mosonmagyaróvári mentőállomás támogatására,

Karancs Mentőkutyás Alapítvány

A Karancs Mentőkutyás Alapítvány bemutatkozása: A Karancs Mentőkutyás Alapítvány 2010.02 hóban alakult civil szervezet, melynek főbb célkitűzése: segítségnyújtás, közreműködés katasztrófák következményeinek felszámolásában, személyek felkutatása, élet- és tárgymentésben való közreműködés, állat- és természetvédelem.

Debreceni Egyetem Különleges Orvos- és Mentőcsoport

A Debreceni Egyetem Különleges Orvos- és Mentőcsoport bemutatkozása: Az Egyesület orvoscsoportja biztosítani tudja egy esetleges katasztrófa helyszínén a sürgősségi, illetve alap orvosi ellátást, attól függően, hogy az adott területen működő válságstáb vagy kormány milyen segítséget kér.

Fonyódi Mentőalapítvány

A Fonyódi Mentőalapítvány bemutatkozása: A mentőalapítvány célja: a fonyódi mentőállomás vonzáskörzetében élő, dolgozó, bármely célból és ideig tartózkodó személyek magas szintű sürgősségi mentőellátásának biztosítása, színvonalának folyamatos fejlesztése.

Delta Országos Katasztrófa Mentőcsoport

A Delta Országos Katasztrófa Mentőcsoport bemutatkozása: A Delta Mentőszolgálat 1994. február 28-án alakult. Szervezetünk alapításkori elsődleges célja, fő tevékenységi köre a katasztrófa-elhárítás volt Magyarország egész területén, amely az évek során átalakult, kibővült.

Mentés a Jövőért Alapítvány

A Mentés a Jövőért Alapítvány bemutatkozása: A Mentés a Jövőért Alapítványt a Csongrád megyei mentődolgozók alapították 1991-ben. Tevékenységünket az Országos Mentőszolgálat és az Egészségügyi Minisztérium felügyelete alatt végezzük.

Szeghalmi Mentőalapítvány

A Szeghalmi Mentőalapítvány bemutatkozása: Az alapítók 1998-ban hozták létre az alapítványt, elsősorban Szeghalom és környéke mentőellátásának javításáért. Ellátási terület: Szeghalom, Füzesgyarmat, Körösladány, Vésztő, Dévaványa, Okány, Körösújfalu, Kertészsziget, Bucsa, Csökmő.

Dunakesziért Mentők Alapítvány

A Dunakesziért Mentők Alapítvány bemutatkozása: A Dunakesziért Mentők Alapítvány segítséget nyújt Dunakeszin és Fóton önálló, jól felszerelt orvosi ügyeleti autóval, külön személyzettel: orvossal és sürgősségi betegellátásban jártas ápolóval.

Koraszülöttmentő és Gyermekintenzív Alapítvány

A Koraszülöttmentő és Gyermekintenzív Alapítvány bemutatkozása: Koraszülött mentésre akkor van szükség, ha a kicsik olyan helyen látják meg a napvilágot, ahol nincsenek meg az ellátásukhoz szükséges feltételek. Ilyenkor koraszülött mentőautóban szállítják őket a legközelebbi koraszülött osztályra. Ez a tevékenység jól felszerelt, speciálismentőautókat, szakképzett személyzetet és 24 órás készenlétet igényel.

Szegedi Újszülött Életmentő Szolgálat

A Szegedi Újszülött Életmentő Szolgálat bemutatkozása: A Szegedi Újszülött Életmentő Szolgálat Alapítvány két évtizede szolgálja az újszülött, koraszülött mentést.

Kiskőrösi Mentő Alapítvány

A Kiskőrösi Mentő Alapítványbemutatkozása: A beteg- és mentőellátás szakmai színvonalának emelése és a lakosság jobb ellátása. Sürgősségi ellátás, életmentés jobb ellátásának fejlesztése, segítése.

Miskolci Speciális Felderítő- és Mentőcsoportért Közalapítvány

A Miskolci Speciális Felderítő- és Mentőcsoportért Közalapítvány bemutatkozása: A Miskolci Speciális Felderítő és Mentőcsoport 1996. júniusában alakult meg. Tagjai önkéntesek, mentési és felderítési tevékenységüket karitatív módon, saját kutyáikkal, felszereléseikkel végzik. Szakembereink kutyás, búvár, alpinista, barlangász egyesületekből, valamint mentőorvosokból és a B.-A.-Z. megyei Polgári Védelmi Parancsnokság állományából kerültek ki.

Medicopter Alapítvány

A Medicopter Alapítvány bemutatkozása: Az Alapítvány 2002. évben jött létre azzal a céllal, hogy az egész országra kiterjedően elősegítse, a hatékonyabb mentést, ezen belül a légimentést, és e tevékenység ellátásához biztosítsa a szükséges anyagi, tárgyi és személyi feltételeket.

Veszprém Megyei Mentőszervezet 04 Alapítvány

A Veszprém Megyei Mentőszervezet 04 Alapítvány bemutatkozása: Veszprém megyében élő és tartózkodó személyek magas szakmai színvonalú mentőellátásának biztosítása és fejlesztése. Korszerű, a helyszíni kárhely felszámolását segítő hírközlő eszközök beszerzése.

Magyar Mentőmotor Alapítvány

A Magyar Mentőmotor Alapítvány bemutatkozása: A motorok feladata az, hogy a lehető leggyorsabban juttassa el a grandiózus felszerelést és a magasan képzett szakembereket a balesetek, rosszullétek helyszíneire, hogy a lehető leggyorsabban kezdhessük meg a sérültek, betegek ellátását.

bohócdoktor vizit szja 1%
ADÓ EGYSZÁZALÉK témában minden - az oldalon! ADÓ 1% linkek, ajánlók, leírások – friss infók civil szervezetek, nonprofit szervezetek és társadalmi szervezetek témában! Az szja 1% felajánlása nem kerül semmibe sem, de nagyon sokat segít! Sajnos 10 adózóból mindössze 4 él a befizetett adója 1%-ának nonprofit szervezetek felé történő felajánlással. Segítsen Ön is a lapon megjelentetett szervezeteknek az 1% gyűjtésében! Köszönjük! Adóbevalláskor a személyi jövedelemadó 1%-ról rendelkezni fontos és hasznos is. Szja 1% felajánlással, adó egy százalék célbajuttatással is sokat segíthetsz! Az 1%-ról való rendelkezéskor az adószám pontos megadása fontos! Adóbevalláskor az szja 1+1 felajánlása fontos.
Adó 1 százalék felajánlás révén segíts Te is!
további hírek